AKTUALNOŚCI

Potencjał soi szeroko dyskutowany

2020-02-25

Pod takim hasłem 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona potencjałowi soi w naszym kraju. Konkretne czynniki i analizy badań zostały przedstawione podczas prelekcji specjalistów: COBORU


>>Czytaj więcej

Jak wybrać najlepszą odmianę soi?

2020-03-25

Wybór właściwej odmiany rośliny uprawnej stanowi jeden z najważniejszych czynników warunkujących opłacalność produkcji wszystkich gatunków. Szczególne znaczenie ma on w przypadku soi, która dotychczas nie była w Polsce uprawiana na większą skalę.


>>Czytaj więcej

W jaki sposób siać soję?

2020-04-02

Istnieje wiele rozbieżnych opinii na temat optymalnej ilości wysiewanych nasion soi w przeliczeniu na 1 ha, a przez to również odpowiedniej szerokości między rzędami.


>>Czytaj więcej

Ile hektarów soi uprawiano w 2019 roku?

2020-04-14

Południowe rejony Polski to tereny, które ponownie w zeszłym roku zdominowały krajową produkcję soi. Popularność zyskuje w województwach: podkarpackim, dolnośląskim, małopolskim. Tylko na tych terenach wielkość zasiewów soi wynosiła razem ponad 8 tys


>>Czytaj więcej

Ewolucja odmian soi w Polsce

2020-05-15

Historia uprawy soi w kraju ma już około 150 lat. Pierwsze doświadczenia z soją na polskich terenach zostały przeprowadzone w 1878 roku!


>>Czytaj więcej

Żerowanie gołębi

2020-05-27

Wielu plantatorów w początkowej fazie rozwoju soi spotyka się z problemem żerowania gołębi na polach. Co przyczynia się do takich komplikacji?


>>Czytaj więcej

Soja pod lupą - nadajemy prosto z pola

2020-12-29

Jak plonowała soja w 2020 roku? Specjalnie dla plantatorów Stowarzyszenie Polska Soja wraz z firmą Agrolok Sp. z.o.o. zorganizowały wydarzenie: „Soja pod lupą”. Zobaczcie filmy z tego spotkania!


>>Czytaj więcej
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.