AKTUALNOŚCI

Nowa jakość skupu soi

2021-03-09

Sezon 2021 to połączenie sił Stowarzyszenia Polska Soja oraz firmy Agrolok w zakresie zbiorów soi i warunków skupu. Co to oznacza dla plantatorów? Możliwość sprzedaży plonu na terenie całego kraju. Poznajcie szczegóły.

Coraz częściej wśród rolników pojawiają się pytania nie tylko o uprawę, ale o konkretne punkty zbytu soi. Skup soi mokrej i suchej z terenu całej Polski. To wynik wspólnej oferty przygotowanej przez Stowarzyszenie oraz Agrolok.

Co w przypadku, gdy plantator chciałby zminimalizować ryzyko strat podczas zbiorów? Z pomocą przychodzi możliwość skupu soi mokrej z opcją zbioru przez kupującego z rejonów w promieniu do 50 km od magazynów:
87-340 Osiek, Zakład Uszlachetniania Białka Roślinnego
78-627 Różewo, Baza Magazynowa Agrolok
27-530 Ożarów, Magazyn: Wlonice, Gospodarstwo Rolne Barszcz
37-300 Przemyśl, Magazyn Magdapol, Małachowska Magda

Soja jest
skupowana w zakresie 13,1-20% wilgotności. Dokładny zbiór soi odbywa się za pomocą kosy typu FLEX, która sięga najniższych strąków, co oznacza zwiększenie plonu z hektara. Jak to możliwe? Można zobaczyć w filmie z wydarzenia: Soja pod lupą:


 

W Agroloku możesz kupić materiał siewny, a potem sprzedać swój plon z zyskiem. Dopłata przy skupie w przypadku zakupu materiału siewnego w Agrolok jest możliwa w ramach promocji: „Zysk ukryty w ziarnku soi” i wynosi 30 zł ekstra do tony.

Dodatkowo dzięki opcji skupu soi wraz ze zbiorem otrzymujesz wcześniejsze zejście z pola plonu głównego pod zasiewy ozimin. To również brak konieczności dosuszania ziarna. Gwarancja umowy, w której plantator decyduje o cenie sprzedaży plonu i minimalne potrącenia za wilgotność.

Skorzystanie z kompleksowej usługi zbioru soi to bezpłatne fachowe doradztwo agrotechniczne oraz członkostwo w Stowarzyszeniu Polska Soja.
Zapraszamy do kontaktu!

Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.